köszöntő
Sziasztok! Üdvözöllek Magyarország első Tutenstein honlapján. Itt mindent megtalálsz kedvenc mesédről, ami csökkentheti kíváncsiságodat. Természetesen az oldal foglalkozik az egyiptomi mitológiával is, amely szerves részét képezi a rajzfilmsorozatnak.

az oldal
Név: Magyar Tutenstein Portál
Nyitás: 2005.06.22.
Admin: Zsofia1 Szolgáltató: ATW
Verzió: 17.0 Felbontás: 1010x406
Böngésző: Firefox, Opera, IE

üzenőfal

Untitled Document

Egy közkedvelt mese keletkezése,
avagy, hogy született meg a Tutenstien c. rajzfilmsorozat

Kezdetek: Tutenstein-t Jay Stephens rajzoló találta ki. Az eredeti figura sokban nem hasonlított a mi általunk jól ismert Tutenstein-re: a vörös kornát viselte és az ápisz kígyó helyett egy "T" betű díszelgett fejfedőjén (lásd fenti kép). Többször ábrázolták Stephens úr többi képregényfigurájával (pl. Jetcat). 1996-ban a Porchligth elhatározta, hogy Tutenstein-t rajzfilmként is látni szeretné.

Az új rajzfilm: A Porchligth megkezdte a Tutenstein sorozat elkészítését a Discoverykids nevű amerikai gyermekcsatorna számára. Pont jókor, mert szüksége volt a csatornának új sorozatra, mivel pénz hiányban voltak. A sorozat mitológiai részéhez hivatásos egyiptológus segítségét kérték, aki (mindanyiunk szerint) alaposan kutatott, hogy a sorozat valosághoz hűen visszaadja az igazat. A rajzfilm célja nem csak az volt, hogy pénzszerezenek vele és bemutassák a gyerekeknek az ókori Egyiptomot, hanem hogy Tutenstein segítségével megtanulják hogyan is kell viselkedni adott helyzetekben, mit szabad és mit nem, mivel hát az ókorban és most más szabályok és dolgok vannak (:D). Nos, 2003.november.01-én végre bemutathatták a Tutenstein sorozatot. A sorozat kihúzta a pácból a Discoverykids-et egyik másik sorozattal, a Tonny a cápa segítségével.

A fáraó titkai : Amit igazán nem értek, hogy Barry Jackson (rajzoló), miért készített Tutenstein sablon rajzokat. Talán ő lett volna, aki először megrajzolta volna a sorozatot? Nem tudom, majd utána nézek. Egy kis megjegyzés hozzá: rajzai tetszenek, kivéve Cleo-t, aki szinte fiúként rajzolta meg és nem adta vissza a szereplő személyiségét. Nem egy kedves lánynak hanem inkább egy lázadó egyéniségnek látszott. Ez nem Cleo, hanem más.
Rajzfilmet nehéz még mindig készíteni, de nem annyira, mint régen, mivel hát itt van a rajzolók segítségére a számítógép és a különböző programok, képszerkesztők és trükök (pl. digitális rajztábla). A sorozatban különleges trükköket annyira nem látni (szerintem), de a történetek maguk nagyon jók, bár a második évadban már uncsi volt, hogy az alap történet minidg az volt (Seth--->jogar--->megállítani). Egy epizód elkészítése akár el is tarthat 12 hétig is.
Elkészült az epizód, már leadták Amerikában is és sikert is aratott. S most jöhet az, ami mindig jobban izgatott: az új epizódok elküldése más országokba. Először meg kell venni a vetítési jogát a sorozatnak, ha ez meg van jöhet a fordítás. Erre a célra alkalmaznak egy hivatásos fordítót. Ő egy szöveg sricpt alapján dolgozik. A hitelesség mellett figyelnie kell a szereplők szájmozgására és a szavak hosszúságára. Ha lefordította az epizódot, akkor azt elküldik a szinkronstúdióba (vegyük a magyar példát) a Digital Media Service-hez. Most jön a nehezebb: keresni kell szinészeket a karakterekhez! Több szinészt is behívnak próba felvételre és aki legjobbnak bizonyul az lesz a magyarhangja az adott karakternek. Ha meg vannak a hangok kezdik is a szinkronizálást. Elsőnek könnyű dolguk van: végig nézik az epizódot eredeti nyelven, hogy tudjanak a helyzethez alkazmodni, jobb legyen az alakításuk stb. stb. Ha ez meg volt jöhet már tényleg a szinkronizálás. Először egy próba felvételt csinálnak, azután a rendest. Elismerésem a Jetix előtt, hogy addig nem tűzi műsorra az új évadot, amíg minden részt le nem szinkronizáltak. Ha a rendes felvétel is elkészült, a vágások is meg voltak, akkor végre műsorba rakhatják. Jetix-et ismerve, elég hosszú ideig végtelenszer ismétlik.

Híres fáraó: Tutenstein Jay Stephens egyik leghíresebb és legjobb figuráihoz tartozik. Ezt nem csak azért mondom, mert ez az egyik kedvenc rajzfilmem! Mások is így gondolják sokan a világon. Magát a sorozatot Emmy díjjal jutalmazták. Világ szerte nagy sikert aratott a sorozat. Hogy ezt bebizonyosítsuk, kiemelheteném az Amerikában történt Hálaadási felvonuláson a Tutenstein hajót is, a DVD-t és VHS-t, a török magazint, a letölthető mobiljátékot stb. Nos, híresebb lehetne egy fáraó?



gyors linkek
Vendégkönyv
Képeslapküldő
Galéria

menü

társoldalak



Hogy lehetsz társoldalunk?
Még több link!

hírlevél





Magyar Tutenstein Portál (c) 2005 - 2008